H - Matcher

No Tid Bana Lag 1 Lag 2 Resultat
Final
56 07 dec 21:00 Plan 04 / Spelplats #1 Rasmus Henriksson / Albin Bergholm #2 Hugo Dahlgren / Linus Olofsson 2-0 (21-9, 21-12)
Semi 2
57 07 dec 20:00 Plan 05 / Spelplats #18 Robin Örtenfelt / Michel Örtenfelt #2 Hugo Dahlgren / Linus Olofsson 1-2 (18-21, 21-18, 13-15)
Semi 1
54 07 dec 20:00 Plan 04 / Spelplats #9 David Hansson / Jonas Franzén #1 Rasmus Henriksson / Albin Bergholm 0-2 (15-21, 13-21)
Kvart 4
60 07 dec 19:00 Plan 12 / Spelplats #8 Mikael Persson / Johan Aronius #2 Hugo Dahlgren / Linus Olofsson 0-2 (17-21, 13-21)
Kvart 3
59 07 dec 19:00 Plan 06 / Spelplats #18 Robin Örtenfelt / Michel Örtenfelt #10 Conny Andersson / Per Felldin 2-0 (0-0, 0-0)
Kvart 2
58 07 dec 19:00 Plan 05 / Spelplats #5 Dino Isakovic / Jaan Kiviloog #9 David Hansson / Jonas Franzén 0-2 (18-21, 16-21)
Kvart 1
55 07 dec 19:00 Plan 04 / Spelplats #7 Robert Öhrström / Johan Bergqvist #1 Rasmus Henriksson / Albin Bergholm 0-2 (8-21, 19-21)
Åttondel 2
61 07 dec 18:00 Plan 04 / Spelplats #5 Dino Isakovic / Jaan Kiviloog #11 Mikael Kantvik / Ulf Norman 2-0 (15-5, 15-12)
Åttondel 4
64 07 dec 18:00 Plan 12 / Spelplats #8 Mikael Persson / Johan Aronius #16 Mats Samuelsson / Per Lindstrand 2-0 (15-12, 15-13)
Åttondel 3
63 07 dec 18:00 Plan 06 / Spelplats #18 Robin Örtenfelt / Michel Örtenfelt #12 Filip Tideman / Ivica Glavas 2-1 (16-14, 13-15, 17-15)
Åttondel 1
62 07 dec 18:00 Plan 05 / Spelplats #7 Robert Öhrström / Johan Bergqvist #15 Emanuel Ahlin / Josua Ernvik 2-1 (0-0, 0-0)
H - Grupp F
53 07 dec 17:15 Plan 06 / Spelplats #7 Robert Öhrström / Johan Bergqvist #18 Robin Örtenfelt / Michel Örtenfelt 0-2 (10-15, 6-15)
52 07 dec 16:30 Plan 06 / Spelplats #6 Carl Falk / Aleksi Mathaldi #19 Anders Göranson / Marcus Sandberg 2-0 (15-4, 15-10)
51 07 dec 15:45 Plan 06 / Spelplats #6 Carl Falk / Aleksi Mathaldi #7 Robert Öhrström / Johan Bergqvist 0-2 (14-16, 14-16)
50 07 dec 15:00 Plan 06 / Spelplats #18 Robin Örtenfelt / Michel Örtenfelt #19 Anders Göranson / Marcus Sandberg 2-0 (15-7, 15-7)
49 07 dec 14:15 Plan 06 / Spelplats #6 Carl Falk / Aleksi Mathaldi #18 Robin Örtenfelt / Michel Örtenfelt 0-2 (7-15, 13-15)
48 07 dec 13:30 Plan 06 / Spelplats #7 Robert Öhrström / Johan Bergqvist #19 Anders Göranson / Marcus Sandberg 2-0 (15-9, 15-10)
H - Grupp E
47 07 dec 17:15 Plan 05 / Spelplats #8 Mikael Persson / Johan Aronius #17 Henrik Edman / Claes Molin 2-1 (15-6, 20-22, 15-10)
46 07 dec 16:30 Plan 05 / Spelplats #5 Dino Isakovic / Jaan Kiviloog #20 Erik Kjellberg / Mats Lithvall 2-0 (15-10, 15-6)
45 07 dec 15:45 Plan 05 / Spelplats #5 Dino Isakovic / Jaan Kiviloog #8 Mikael Persson / Johan Aronius 2-0 (15-13, 15-11)
44 07 dec 15:00 Plan 05 / Spelplats #17 Henrik Edman / Claes Molin #20 Erik Kjellberg / Mats Lithvall 2-0 (15-6, 15-8)
43 07 dec 14:15 Plan 05 / Spelplats #5 Dino Isakovic / Jaan Kiviloog #17 Henrik Edman / Claes Molin 2-0 (15-6, 15-8)
42 07 dec 13:30 Plan 05 / Spelplats #8 Mikael Persson / Johan Aronius #20 Erik Kjellberg / Mats Lithvall 2-0 (15-8, 15-12)
H - Grupp D
41 07 dec 17:15 Plan 04 / Spelplats #9 David Hansson / Jonas Franzén #16 Mats Samuelsson / Per Lindstrand 2-0 (15-7, 15-10)
40 07 dec 16:30 Plan 04 / Spelplats #4 Per Ljunggren / Joachim Dahlgren #21 Magnus Lundqvist / Leo Normark 1-2 (13-15, 12-15, 13-15)
39 07 dec 15:45 Plan 04 / Spelplats #4 Per Ljunggren / Joachim Dahlgren #9 David Hansson / Jonas Franzén 1-2 (15-13, 8-15, 12-15)
38 07 dec 15:00 Plan 04 / Spelplats #16 Mats Samuelsson / Per Lindstrand #21 Magnus Lundqvist / Leo Normark 2-1 (14-16, 17-15, 15-10)
37 07 dec 14:15 Plan 04 / Spelplats #4 Per Ljunggren / Joachim Dahlgren #16 Mats Samuelsson / Per Lindstrand 0-2 (9-15, 17-19)
36 07 dec 13:30 Plan 04 / Spelplats #9 David Hansson / Jonas Franzén #21 Magnus Lundqvist / Leo Normark 2-0 (15-10, 15-3)
H - Grupp C
35 07 dec 17:15 Plan 16 / Spelplats #10 Conny Andersson / Per Felldin #15 Emanuel Ahlin / Josua Ernvik 2-1 (0-0, 0-0)
34 07 dec 16:30 Plan 16 / Spelplats #3 Jan Christer Nylander / Jan Magnusson #22 Bjarne Flämig / Daniel Johansson 0-2 (11-13, 15-15)
33 07 dec 15:45 Plan 16 / Spelplats #3 Jan Christer Nylander / Jan Magnusson #10 Conny Andersson / Per Felldin 0-2 (13-15, 11-15)
32 07 dec 15:00 Plan 16 / Spelplats #15 Emanuel Ahlin / Josua Ernvik #22 Bjarne Flämig / Daniel Johansson 2-0 (16-14, 15-8)
31 07 dec 14:15 Plan 16 / Spelplats #3 Jan Christer Nylander / Jan Magnusson #15 Emanuel Ahlin / Josua Ernvik 1-2 (0-0, 0-0)
30 07 dec 13:30 Plan 16 / Spelplats #10 Conny Andersson / Per Felldin #22 Bjarne Flämig / Daniel Johansson 2-0 (15-10, 15-10)
H - Grupp B
29 07 dec 17:15 Plan 14 / Spelplats #11 Mikael Kantvik / Ulf Norman #14 Joakim Elg / Sasha Dekic 2-0 (15-7, 15-5)
28 07 dec 16:30 Plan 14 / Spelplats #2 Hugo Dahlgren / Linus Olofsson #23 Tobias Ekblom / Per Mann Selander 2-0 (15-6, 15-10)
27 07 dec 15:45 Plan 14 / Spelplats #2 Hugo Dahlgren / Linus Olofsson #11 Mikael Kantvik / Ulf Norman 2-0 (15-5, 15-12)
26 07 dec 15:00 Plan 14 / Spelplats #14 Joakim Elg / Sasha Dekic #23 Tobias Ekblom / Per Mann Selander 0-2 (6-15, 11-15)
25 07 dec 14:15 Plan 14 / Spelplats #2 Hugo Dahlgren / Linus Olofsson #14 Joakim Elg / Sasha Dekic 2-0 (15-6, 15-5)
24 07 dec 13:30 Plan 14 / Spelplats #11 Mikael Kantvik / Ulf Norman #23 Tobias Ekblom / Per Mann Selander 2-0 (15-5, 15-13)
H - Grupp A
23 07 dec 15:00 Plan 12 / Spelplats #12 Filip Tideman / Ivica Glavas #13 Konrad Pohl / Sören Trebesch 2-1 (21-23, 21-18, 15-12)
22 07 dec 14:15 Plan 12 / Spelplats #1 Rasmus Henriksson / Albin Bergholm #12 Filip Tideman / Ivica Glavas 2-0 (21-19, 21-11)
21 07 dec 13:30 Plan 12 / Spelplats #13 Konrad Pohl / Sören Trebesch #1 Rasmus Henriksson / Albin Bergholm 0-2 (0-0, 0-0)

D - Matcher

No Tid Bana Lag 1 Lag 2 Resultat
Final
20 07 dec 20:00 Plan 11 / Spelplats #2 Emma Rosén / Charlotta Dahlström #7 Elin Vedin / Emelie Forsman 1-2 (17-21, 21-12, 16-14)
Semi 2
18 07 dec 19:00 Plan 13 / Spelplats #4 Dorsa Saeidfar / Bolla Thorén #7 Elin Vedin / Emelie Forsman 0-2 (17-21, 15-21)
Semi 1
16 07 dec 19:00 Plan 11 / Spelplats #2 Emma Rosén / Charlotta Dahlström #5 Axelié Petersson / Johanna Davidsson 2-0 (21-16, 21-14)
Kvart 2
19 07 dec 18:00 Plan 13 / Spelplats #9 Johanna Leijonsköld / Diana Tran #4 Dorsa Saeidfar / Bolla Thorén 0-2 (21-12, 21-7)
Kvart 1
17 07 dec 18:00 Plan 11 / Spelplats #3 Alexandra Bemm / Emma Lövdahl #5 Axelié Petersson / Johanna Davidsson 1-2 (19-21, 23-21, 11-15)
D - Grupp C
15 07 dec 17:15 Plan 15 / Spelplats #5 Axelié Petersson / Johanna Davidsson #12 Siri Hargelius / Mikaela Jonsdotter 2-0 (15-7, 15-7)
14 07 dec 16:30 Plan 15 / Spelplats #4 Dorsa Saeidfar / Bolla Thorén #13 Elin Videsäter / Josefin Petersson 2-0 (15-2, 15-9)
13 07 dec 15:45 Plan 15 / Spelplats #4 Dorsa Saeidfar / Bolla Thorén #5 Axelié Petersson / Johanna Davidsson 2-1 (15-12, 12-15, 15-10)
12 07 dec 15:00 Plan 15 / Spelplats #12 Siri Hargelius / Mikaela Jonsdotter #13 Elin Videsäter / Josefin Petersson 2-0 (16-14, 15-13)
11 07 dec 14:15 Plan 15 / Spelplats #4 Dorsa Saeidfar / Bolla Thorén #12 Siri Hargelius / Mikaela Jonsdotter 2-0 (15-4, 15-9)
10 07 dec 13:30 Plan 15 / Spelplats #5 Axelié Petersson / Johanna Davidsson #13 Elin Videsäter / Josefin Petersson 2-0 (15-5, 15-8)
D - Grupp B
9 07 dec 17:15 Plan 13 / Spelplats #7 Elin Vedin / Emelie Forsman #11 Rachel Rutwaza / Liza Rutwaza 2-0 (15-6, 15-4)
8 07 dec 16:30 Plan 13 / Spelplats #3 Alexandra Bemm / Emma Lövdahl #14 Ida Håkansson / Clara Stensmar 2-0 (15-6, 15-7)
7 07 dec 15:45 Plan 13 / Spelplats #3 Alexandra Bemm / Emma Lövdahl #7 Elin Vedin / Emelie Forsman 1-2 (11-15, 15-8, 10-15)
6 07 dec 15:00 Plan 13 / Spelplats #11 Rachel Rutwaza / Liza Rutwaza #14 Ida Håkansson / Clara Stensmar 0-2 (5-15, 12-15)
5 07 dec 14:15 Plan 13 / Spelplats #3 Alexandra Bemm / Emma Lövdahl #11 Rachel Rutwaza / Liza Rutwaza 2-0 (15-7, 15-3)
4 07 dec 13:30 Plan 13 / Spelplats #7 Elin Vedin / Emelie Forsman #14 Ida Håkansson / Clara Stensmar 2-0 (15-10, 15-3)
D - Grupp A
3 07 dec 15:00 Plan 11 / Spelplats #9 Johanna Leijonsköld / Diana Tran #10 Sandra Bigarura / Shani Muchiga Masanga 2-0 (21-3, 21-5)
2 07 dec 14:15 Plan 11 / Spelplats #2 Emma Rosén / Charlotta Dahlström #9 Johanna Leijonsköld / Diana Tran 2-0 (21-6, 21-11)
1 07 dec 13:30 Plan 11 / Spelplats #10 Sandra Bigarura / Shani Muchiga Masanga #2 Emma Rosén / Charlotta Dahlström 0-2 (7-21, 8-21)