H - Matcher

No Tid Bana Lag 1 Lag 2 Resultat
Final
224 19 maj 16:40 Plan 1 / Spelplats #1 Fredrik Nordström / Jakob Jonsson-Åberg #2 Gabriel Westman / Olov Eriksson 0-2 (17-21, 14-21)
Semi 1
226 19 maj 15:55 Plan 1 / Spelplats #1 Fredrik Nordström / Jakob Jonsson-Åberg #5 Anders Onselius / Oliver Göransson 2-0 (21-17, 21-14)
Semi 2
225 19 maj 16:00 Plan 2 / Spelplats #4 Martin Taxén / Jalal Lomei #2 Gabriel Westman / Olov Eriksson 0-2 (11-21, 12-21)
Kvart 3
230 19 maj 14:10 Plan 6 / Spelplats #6 Viktor Jonsson / Anton Carlsson #4 Martin Taxén / Jalal Lomei 0-2 (10-21, 14-21)
Kvart 2
229 19 maj 14:10 Plan 2 / Spelplats #5 Anders Onselius / Oliver Göransson #3 Johan Walkey / Thomas Frank 2-1 (13-21, 21-10, 15-11)
Kvart 1
228 19 maj 14:00 Plan 1 / Spelplats #1 Fredrik Nordström / Jakob Jonsson-Åberg #7 Edward Alpsten / Kristian Wigfeldt 2-0 (21-11, 21-13)
Kvart 4
227 19 maj 15:10 Plan 1 / Spelplats #2 Gabriel Westman / Olov Eriksson #8 Uffe Hedberg / Johan Bucht 2-0 (21-10, 21-8)
H - Grupp D
185 19 maj 12:45 Plan 6 / Spelplats #5 Anders Onselius / Oliver Göransson #12 William Jonsson / Alexander Ahlund 2-1 (15-11, 9-15, 15-9)
184 19 maj 12:00 Plan 6 / Spelplats #4 Martin Taxén / Jalal Lomei #13 Mattias Josefsson / Elias Stålnacke 2-0 (15-6, 15-5)
183 19 maj 11:15 Plan 6 / Spelplats #4 Martin Taxén / Jalal Lomei #5 Anders Onselius / Oliver Göransson 0-2 (10-15, 6-15)
182 19 maj 10:30 Plan 6 / Spelplats #12 William Jonsson / Alexander Ahlund #13 Mattias Josefsson / Elias Stålnacke 2-0 (15-5, 15-7)
181 19 maj 09:45 Plan 6 / Spelplats #4 Martin Taxén / Jalal Lomei #12 William Jonsson / Alexander Ahlund 2-0 (15-12, 15-12)
180 19 maj 09:00 Plan 6 / Spelplats #5 Anders Onselius / Oliver Göransson #13 Mattias Josefsson / Elias Stålnacke 2-0 (15-7, 15-2)
H - Grupp C
175 19 maj 09:45 Plan 2 / Spelplats #3 Johan Walkey / Thomas Frank #11 Viktor Sköldheden / Oscar Stenhammar 2-0 (15-10, 15-11)
174 19 maj 09:00 Plan 2 / Spelplats #6 Viktor Jonsson / Anton Carlsson #14 Dennis Astorsdotter / Erik Larsson 2-0 (15-6, 15-7)
179 19 maj 12:45 Plan 2 / Spelplats #6 Viktor Jonsson / Anton Carlsson #11 Viktor Sköldheden / Oscar Stenhammar 2-0 (15-12, 15-11)
178 19 maj 12:00 Plan 2 / Spelplats #3 Johan Walkey / Thomas Frank #14 Dennis Astorsdotter / Erik Larsson 2-0 (15-5, 15-7)
177 19 maj 11:15 Plan 2 / Spelplats #3 Johan Walkey / Thomas Frank #6 Viktor Jonsson / Anton Carlsson 0-2 (9-15, 12-15)
176 19 maj 10:30 Plan 2 / Spelplats #11 Viktor Sköldheden / Oscar Stenhammar #14 Dennis Astorsdotter / Erik Larsson 2-1 (15-7, 9-15, 15-12)
H - Grupp B
173 19 maj 12:45 Plan 1 / Spelplats #7 Edward Alpsten / Kristian Wigfeldt #10 Martin Ekholm / Svante Fridström 2-0 (21-7, 21-16)
172 19 maj 11:15 Plan 1 / Spelplats #2 Gabriel Westman / Olov Eriksson #7 Edward Alpsten / Kristian Wigfeldt 2-0 (21-15, 21-16)
171 19 maj 09:45 Plan 1 / Spelplats #10 Martin Ekholm / Svante Fridström #2 Gabriel Westman / Olov Eriksson 0-2 (15-21, 8-21)
H - Grupp A
170 19 maj 12:00 Plan 1 / Spelplats #8 Uffe Hedberg / Johan Bucht #9 Frank Johansson / Ramanath Bhat 2-1 (18-21, 21-16, 15-13)
169 19 maj 10:30 Plan 1 / Spelplats #1 Fredrik Nordström / Jakob Jonsson-Åberg #8 Uffe Hedberg / Johan Bucht 2-0 (21-8, 21-17)
168 19 maj 09:00 Plan 1 / Spelplats #9 Frank Johansson / Ramanath Bhat #1 Fredrik Nordström / Jakob Jonsson-Åberg 0-2 (11-21, 11-21)

D - Matcher

No Tid Bana Lag 1 Lag 2 Resultat
Final
250 19 maj 15:30 Plan 3 / Spelplats #1 Sofia Thurin / Sara Bergh #3 Isabell Davidsson / Jessica Grundemar 2-0 (21-11, 21-10)
Semi 2
248 19 maj 14:30 Plan 4 / Spelplats #3 Isabell Davidsson / Jessica Grundemar #8 Jenny Andersson / Kristin Johansson 2-1 (16-21, 22-20, 15-10)
Semi 1
246 19 maj 14:30 Plan 3 / Spelplats   WO #1 Sofia Thurin / Sara Bergh #11 Ellen Stavbom / Katarina Garpenstrand WO Lag 2
Kvart 2
249 19 maj 13:30 Plan 4 / Spelplats #3 Isabell Davidsson / Jessica Grundemar #6 Marie Backlund / Sofia Karlsson 2-0 (21-14, 21-13)
Kvart 1
247 19 maj 13:30 Plan 3 / Spelplats #4 Alva Lager / Ylva Lindqvist #11 Ellen Stavbom / Katarina Garpenstrand 1-2 (23-25, 21-17, 14-16)
D - Grupp C
245 19 maj 12:45 Plan 5 / Spelplats #4 Alva Lager / Ylva Lindqvist #9 Angelica Dipeders / Linda Fhinn 2-0 (16-14, 10-15)
244 19 maj 12:00 Plan 5 / Spelplats #3 Isabell Davidsson / Jessica Grundemar #10 Elin Edmundh / Susanne Röing 2-0 (15-7, 15-10)
243 19 maj 11:15 Plan 5 / Spelplats #3 Isabell Davidsson / Jessica Grundemar #4 Alva Lager / Ylva Lindqvist 2-0 (15-9, 15-10)
242 19 maj 10:30 Plan 5 / Spelplats #9 Angelica Dipeders / Linda Fhinn #10 Elin Edmundh / Susanne Röing 2-0 (15-4, 15-11)
241 19 maj 09:45 Plan 5 / Spelplats #3 Isabell Davidsson / Jessica Grundemar #9 Angelica Dipeders / Linda Fhinn 2-0 (15-6, 15-2)
240 19 maj 09:00 Plan 5 / Spelplats #4 Alva Lager / Ylva Lindqvist #10 Elin Edmundh / Susanne Röing 2-0 (15-7, 15-7)
D - Grupp B
239 19 maj 12:45 Plan 4 / Spelplats #5 Marike Boger / Kim Bellander #8 Jenny Andersson / Kristin Johansson 1-2 (15-13, 12-15, 8-15)
238 19 maj 12:00 Plan 4 / Spelplats #2 Lisa Andersson / Malin Backlund #11 Ellen Stavbom / Katarina Garpenstrand 2-1 (15-12, 9-15, 15-7)
237 19 maj 11:15 Plan 4 / Spelplats #2 Lisa Andersson / Malin Backlund #5 Marike Boger / Kim Bellander 1-2 (15-11, 9-15, 14-16)
236 19 maj 10:30 Plan 4 / Spelplats #8 Jenny Andersson / Kristin Johansson #11 Ellen Stavbom / Katarina Garpenstrand 2-0 (18-16, 15-8)
235 19 maj 09:45 Plan 4 / Spelplats #2 Lisa Andersson / Malin Backlund #8 Jenny Andersson / Kristin Johansson 0-2 (13-15, 7-15)
234 19 maj 09:00 Plan 4 / Spelplats #5 Marike Boger / Kim Bellander #11 Ellen Stavbom / Katarina Garpenstrand 0-2 (11-15, 13-15)
D - Grupp A
233 19 maj 10:30 Plan 3 / Spelplats #6 Marie Backlund / Sofia Karlsson #7 Marie Nilsson / IDA LARUSSON 2-0 (21-15, 21-16)
232 19 maj 09:45 Plan 3 / Spelplats #1 Sofia Thurin / Sara Bergh #6 Marie Backlund / Sofia Karlsson 2-0 (21-9, 21-8)
231 19 maj 09:00 Plan 3 / Spelplats #7 Marie Nilsson / IDA LARUSSON #1 Sofia Thurin / Sara Bergh 0-2 (11-21, 7-21)